Aktywny urlop w Karkonoszach

Prawdziwym rajem dla amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu są Karkonosze. Jest to pasmo górskie zlokalizowane w Sudetach, w zachodniej części Polski. Bez względu na porę kalendarzową, Karkonosze swym pięknem zachwycają wszystkich turystów, którzy choć raz odwiedzili ten niesamowity zakątek naszego kraju. Karkonosze to bardzo przyjazne miejsce zwłaszcza dla osób, które pragną swój urlop spędzić w sposób aktywny. Turyści do dyspozycji mają wiele szlaków górskich o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności, jednak zdecydowana większość z nich przy sprzyjających warunkach atmosferycznych dostępna jest nawet dla osób o niezbyt dobrej kondycji fizycznej.

Największym zainteresowaniem cieszą się szlaki górskie prowadzące na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy, który wznosi się na wysokość ponad tysiąca sześciuset metrów nad poziom morza. Wybierając się na wycieczkę górską na szczyt Śnieżki warto pamiętać o tym, że na jej wierzchołku nie działa schronisko turystyczne. Sezonowo otwarty jest niewielki barek, w którym można zakupić napoje oraz niewielką przegryzkę. Najbliższymi schroniskami całorocznymi działającymi w pobliżu królowej Sudetów jest Samotnia oraz Dom Śląski. Turysta spragniony aktywnego wypoczynku powinien zatrzymać się w Karpaczu. Działa tu doskonale rozwinięta baza noclegowa i jest to również doskonałe miejsce wypadowe na górskie szlaki. Zimą w Karpaczu działają wyciągi narciarskie, a w pobliskiej szkółce narciarskiej można pod okiem doświadczonej kadry ćwiczyć umiejętności zjazdowe.

Karkonosze to także doskonałe miejsce na wycieczki rowerowe, zwłaszcza dla osób, które lubią się zmęczyć. Kręte leśne ścieżki, które niejednokrotnie pną się stromo pod górę potrafią wycisnąć ostatnie poty nawet z doświadczonych kolarzy górskich. Planując górskie wycieczki czy to piesze, czy rowerowe warto zaplanować ich trasę tak, aby odwiedzić karkonoskie wodospady. Jednym z najbardziej znanych pośród nich jest wodospad szklarski położony w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego (wikipedia.org/wiki/Karkonoski_Park_Narodowy). Woda spada kaskadami, a wodospad ma wysokość ponad trzynastu metrów.

W Karkonoszach znajduje się bardzo wiele atrakcji i aby zobaczyć jak najwięcej z nich, warto wybrać się na wycieczkę objazdową. W okolicy jest bardzo wiele miejscowości turystycznych, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu (). Warto zawczasu jednak sprawdzić wolne kwatery, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: “noclegi Karkonosze”.

Jedno przemyślenie nt. „Aktywny urlop w Karkonoszach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>