Aktywny wypoczynek nad jeziorem w Sławie

Na zachodzie kraju leży przepiękny region Pojezierza Słowińskiego (tutaj), wyróżniający się szczególnymi walorami krajobrazowymi i turystycznymi. Letnicy, którzy przyjadą w te okolice na urlop, znajdą dla siebie wiele możliwości urozmaiconego i aktywnego spędzania czasu. Spośród wielu miejscowości najciekawsza wydaje się Sława, niewielka osada, w której na urlopowiczów czeka cały wybór miejsc noclegowych (Sława – wykaz), infrastruktura rekreacyjna oraz niesamowite polodowcowe jezioro. Nad tym przyjemnym akwenem usianym wysepkami rozciąga się piaszczysta plaża i kąpielisko, wokół którego wyrosły liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym kawiarenki, smażalnie, place zabaw i pensjonaty.

Wokół jeziora znajduje się parę przystani i wypożyczalni sprzętu wodniackiego, więc miłośnicy sportów wodnych chętnie korzystają z łódek, kajaków, rowerów wodnych czy nawet jachtów. Jako że zbiornik bywa dość wietrzny, da się tu również uprawiać surfing. Wczasowicze, którzy wypływają łódkami na jezioro, mogą podpłynąć do niewielkich wysepek, rozsianych po powierzchni zbiornika, przyglądając się z bliska ciekawej roślinności bagiennej oraz licznym gatunkom ptaków, które zamieszkują tutejsze mokradła i szuwary. Niektórzy zajmują się także wędkowaniem z łodzi. Również okrążenie zbiornika stanowi doskonały pomysł, gdyż zalesione zbocza morenowych pagórków schodzące wprost do wody robią niesamowite wrażenie, gdy obserwuje się je od strony jeziorka.

Wokół zbiornika przebiega kilka szlaków turystycznych, które zapraszają do zwiedzania okolicy zarówno kolarzy, jak i piechurów. Te trasy ciągną się przez urokliwe i zróżnicowane tereny polodowcowe, na których nie brak pagórków, głazów narzutowych, starych wielkich drzew, niezwykłych torfowisk, skupisk krajowych storczyków, stad ptactwa i żeremi bobrów. Po drodze goście mijają także stare, ciche wsie, które sprawiają wrażenie, jakby zatrzymał się w nich czas. Zwolennikom aktywnego wypoczynku, którzy mają tu wykupione noclegi, Sława proponuje szereg opcji na spędzenie wakacji w ruchu. Goście mogą popływać w Jeziorze Sławskim na kąpielisku, pobiegać na plaży oraz wypożyczyć sobie łódkę lub rower wodny i wypłynąć na głębię. Ci, którzy korzystają z jachtów i kajaków, mają do dyspozycji całą trasę wodną, prowadzącą przez jeziora aż do Odry. Z kolei wędrowcy chętnie wyjdą na malownicze szlaki PTTK, okalające jeziorko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>