Atrakcje Gliwic

Istnieją na mapie Polski miasta, na które z reguły nie zwrócilibyśmy uwagi. Jednak poznając je bezpośrednio dowiadujemy się o ich niebywałym uroku i często skrywanych tajemnicach, w postaci urokliwych, małych uliczek, które głęboko zarysowują się w naszej pamięci. Takie miejsca nie są przez nas doceniane, dopóki sami nie poznamy ich wartości. W związku z czym, widzimy, że koniecznością jest darowanie szansy, nawet najmniejszej mieścinie, które pozory mogą być diametralnie różne od jej rzeczywistego wyglądu. Pamiętajmy by w takich miejscach szczególnie zadbać o wcześniejszą rezerwację przystępnej kwatery, bowiem na miejscu możemy mieć z tym kłopot. Spowodowany jest on zazwyczaj tym, że baza noclegowa w takim miasteczku jest słabo rozbudowana.

Gliwice, to jedno z większych miast w województwie śląskim, położone nad rzeką Kłodnicą. Posiada ono bogatą historię, dzięki czemu wbrew naszym przypuszczeniom jest miejscem częstych podróży turystów.

Nocleg w tej okolicy to wydatek oscylujący w granicach 50- 250 złotych i zależy w głównej mierze od standardu wybranego przez nas pokoju i lokalizacji. Tylko od nas samych zależy czy zdecydujemy się na luksusowy apartament w pięciogwiazdkowym hotelu, czy pokój w okolicznym pensjonacie. Dla podróżnych ogromną frajdą jest możliwość uczestniczenia w spływach kajakowych, coraz częściej tu organizowanych. Można też cieszyć się piękną pogodą na kąpielisku leśnym, dającym nam namiastkę prawdziwych wakacyjnych wojaży.

Dużym powodzeniem cieszą się liczne zabytki znajdujące się na terenie gminy. Do najciekawszych należą przede wszystkim gotycki zamek Piastowski z XIV wieku. Znajdujący się przy ulicy Pod Murami, dziś służy jako muzeum, w którym możemy podziwiać szczątki mamuta, czy wspaniałą kolekcję broni białej.

Dodatkowo jest tutaj też zespół pałacowy, równie imponujący i zachwycający architekturą. Nie zapominajmy, że w Gliwicach jest palmiarnia, alternatywa dla ogrodów zoologicznych, w której możemy podziwiać bujną roślinność, to wspaniały pomysł na sobotni poranek z dziećmi, którym szczególnie spodoba się tego typu atrakcja.

Należy pamiętać, że do każdej wycieczki powinniśmy się starannie przygotować. Zabrać ze sobą rzeczy niezbędne na każdą pogodę, która jak wiemy lubi zaskakiwać. Weźmy też ze sobą przewodnik, który wskaże nam najlepsze miejsca i przekaże o nich kilka niezbędnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>