Dzika przyroda w środku Europy – Puszcza Białowieska

Można bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że jesień w Polsce to bardzo dobra, jeśli nie idealna pora na urlop. Praktycznie nigdzie nie ma wtedy tłumów turystów, nie występują już upały, a mimo wszystko jest nadal ciepło, dodatkowo ceny są znacznie niższe, nie brakuje wszelkiego rodzaju promocji, a ponadto jest nadzwyczajnie kolorowo i bajkowo – po prostu pięknie. Aby cieszyć się pięknym czerwono – pomarańczowo – żółtym jesiennym krajobrazem, warto w tym okresie odwiedzić jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie – Puszczę Białowieską. Baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne w tym rejonie jest tak zróżnicowane, że niemal każdy znajdzie coś, co odpowiada jego gustom. Wystarczy wpisać w internecie hasło: "noclegi Puszcza Białowieska meteor" i wyświetli się nam szeroka lista dostępnych w tym regionie kwater dla turystów.

Puszcza Białowieska to idealne miejscem do wypoczynku dla każdego, kto jest spragniony wyciszenia i spokoju oraz bliskiego kontaktu z przyrodą i naturą. Dzięki niespotykanej nigdzie indziej mnogości sieci szlaków turystycznych, każdy może dotrzeć do najbardziej urokliwych puszczańskich zakątków, a dziesiątki ścieżek edukacyjnych pozwolą na poznanie przeróżnych ciekawostek przyrodniczych z tego olbrzymiego, leśnego terenu. Również noclegi w Puszczy Białowieskiej oferowane przyjezdnym są na bardzo dobrym poziomie. Bardzo ciekawymi miejscami do wypoczynku są okoliczne zbiorniki wodne takie jak Siemianówka, Repczyce oraz Bachmaty. Bez problemu można tam nieco powędkować, uprawiać różnego rodzaju sporty wodne, a także zbierać owoce leśnego runa, między innymi pyszne jagody i grzyby. Doliny rzeki Narew oraz nieco mniejszej rzeczki Narewka oferują swoje atrakcje zarówno miłośnikom natury, jak i wędkarzom oraz w dużej mierze ornitologom.

Warto także poznać walory kulturowe Puszczy Białowieskiej. To właśnie tutaj od setek lat egzystują obok siebie różne narodowości, dzięki czemu wytworzył się tu specyficzny klimat. Mieszanka kultury polskiej, litewskiej i białoruskiej to niezwykła kompozycja. Dawne, czasem wręcz prastare zwyczaje i ludowe święta, a także miejscowy, nigdzie indziej niespotykany dialekt, są cechami charakterystycznymi dla tego nietuzinkowego fragmentu Europy. Niezwykle kolorowe wsie wypełnione są domami, których gospodarze serdecznie przyjmują zmęczonych miejskim zgiełkiem turystów, tak jakby witali dawno niewidzianych przyjaciół. Urocze przydomowe kwietniki zachęcają do spotkań z rodziną i ze znajomymi oraz odrobiny relaksu w wiecznym pospiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>