Ełk – miasto dla każdego

Pojezierze Ełckie to miejsce obfitujące w przepiękne krajobrazy i ciekawe atrakcje, pozwalające na bliski kontakt z naturą i wypoczynek w ciszy i spokoju. To tylko niektóre zalety, które sprawiają, iż Ełk corocznie odwiedzany jest przez tłumy turystów w najrozmaitszym wieku, poczynając od rodzin z małymi dziećmi, poprzez grupy młodzieży, aż do seniorów każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ełk jest miastem położonym w północno-wschodniej Polsce, na terenie pojezierza Ełckiego. Miasto wyposażone jest w bogatą infrastrukturę turystyczną. Obszerna baza noclegowa sprawia, iż każdy z turystów znajdzie nocleg, który będzie odpowiadał jego potrzebom. Można wybierać pomiędzy możliwością nocowania w wynajętym w pensjonacie lub hotelu pokoju, zatrzymaniem się w domku letniskowym lub rozbiciem na polu namiotowym namiotu, jeżeli lubimy biwakowanie i taką formę spędzania wolnego czasu. Na terenie miasta znajdują się liczne sklepy, puby, bary, kawiarnie oraz restauracje, w których można smacznie zjeść. Wielbiciele plażowania będąc w Ełku, z pewnością wybiorą się na plażę, która jest szeroka, czysta i zadbana. Zachęca wręcz, aby położyć się na miękkim, ciepłym piasku i wygrzewać w promieniach letniego słońca. Wytyczone tuż obok kąpielisko jest strzeżone i bezpieczne, a woda jest czysta i można bez żadnych obaw bawić się w wodzie i pływać. To wszystko sprawia, iż plaża w Ełku w sezonie letnim nigdy nie świeci pustkami i przyciąga codziennie wielu ludzi.

Jeśli lubimy uprawiać sporty wodne to z całą pewnością ucieszy nas wiadomość, iż w Ełku istnieją liczne wypożyczalnie potrzebnego w tym celu sprzętu. Możemy także wybrać się na przejażdżkę rowerem wzdłuż jednej z licznych ścieżek rowerowych, wytyczonych w okolicy. Nie brakuje także szlaków przystosowanych do pieszych wędrówek, prowadzą one wzdłuż pięknych miejsc, majestatycznych krajobrazów dzikiej przyrody i dziewiczych lasów. Przebywając na świeżym powietrzu, możemy podziwiać widoki, oddychać świeżym powietrzem i odpocząć od miejskich tłumów i zgiełku, ale także poprawić własne zdrowie i samopoczucie, bo nie od dziś wiadomo, jak doskonale wpływa na organizm aktywność na zewnątrz. Ciekawym i interesującym miejscem są także ruiny starego zamku krzyżackiego. Od niemal stu lat prowadzi do nich oświetlony światłem latarni most, co zwłaszcza w nocy tworzy niesamowity i nieco baśniowy klimat, więc zdecydowanie warto to zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>