Grota Solna w Ustroniu

Wszyscy wczasowicze odwiedzający Ustroń powinni skorzystać z jego miejsc szczególnych z jakich słynie. Uzdrowiskowe miasto poleca w swojej ofercie wiele kuracji zdrowotnych oraz specjalne miejsca wyznaczone do tego. Aby poprawić swoje samopoczucie potrzeba około trzech dni pobytu na miejscu (zobacz: www – noclegi  Ustronia), żeby poprzez krótką kurację przejść przez wszystkie fazy niezbędne do odzyskania spokoju ducha oraz harmonii. Jedną z najbardziej obleganych wśród turystów jest Grota Solna. Ta nowoczesna jaskinia w swojej kuracji stosuje sól morską z Morza Martwego. Ta metoda wpływa łagodząco i leczniczo. Stosuje się ją w celach rehabilitacji, profilaktyki oraz ochrony zdrowia. Dodatkowo specyficzny mikroklimat jaki unosi się po solnych ścianach znacznie wpłynie na pozytywny rozwój poprawy samopoczucia. Zawarte są w nim minerały oraz mikroelementy, a także jod, potas, magnez, wapń, selen i wiele innych pierwiastków. W grocie solnej seanse odbywają się na niezwykle komfortowych leżakach, gdzie przy relaksującej i uspokajającej muzyce, ciało odpręży się w ciągu kilku sekund. Specjalne zamontowane wewnątrz światła ciepłe pobudzają i energetyzują, a świtała zimne działają uspokajająco na zmysły.

Uzdrowisko czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 20.00 i w niedzielę od godziny 12.00 do 20.00. Czas jaki zajmuje cały seans to około 45 minut,które jest porównywalne z jednym dniem nad morzem. Aby wejść do groty wystarczy założyć jedynie ochraniacze na obuwie. Dodatkowo w pomieszczeniu znajduję się sklep z kosmetykami do twarzy, ciała i włosów, które wykonane są na bazie minerałów z Morza Martwego. Grota to miejsce przeznaczone dla wszystkich zarówno zdrowych jak i chorych ludzi. Sól w niej zawarta oraz powietrze wpływają regenerująco na ciało, paznokcie, włosy skórę oraz przede wszystkim na samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>