Gubałówka – ważny punkt Kościeliska

Kościelisko to wieś, położona na Podhalu. Stąd blisko do Zakopanego i na główne tatrzańskie szlaki. Ale sama wieś także wiele może zaoferować. Znajdziemy tu doskonałe trasy rowerowe, punkty widokowe i wiele obiektów, o pięknej architekturze. Oprócz tego w miejscowości znajdziemy wiele miejsc, które oferują turystom noclegi. Wioska ma bardzo rozwiniętą propozycję noclegową (Kościelisko – serwis meteor), która przyjmuje gości o każdej porze roku.

W Kościelisku nie ma też problemów ze sklepami, restauracjami oraz dojazdem do innych miejscowości, w tym do tej najważniejszej – do Zakopanego. Niedaleko znajdziemy piękne górskie doliny, jak np. Dolina Małej Łąki, Dolina Kościeliska czy Dolina Chochołowska. Ta pierwsza to idealna trasa prowadząca na Giewont, druga przyciąga m. in. jaskiniami udostępnionymi do zwiedzania. W Dolinie Chochołowskiej, najdłuższej i największej, znajdziemy doskonały szlak, który możemy pokonać także na rowerze.

Będąc w Kościelisku możemy też wybrać się na Gubałówkę (serwis wikipedii). Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc Zakopanego. Sam szczyt nie jest zbyt wysoki – ma ledwie 1126 metrów, co jest średnim wynikiem, gdy porówna się go z tatrzańskimi szczytami. Ale góra ma wiele innych zalet. Po pierwsze kursuje tu kolej, która dowozi turystów z Zakopanego, praktycznie z samych Krupówek. Można się nią oczywiście też wybrać ze szczytu na dół. Znajdziemy też punkt widokowy, skąd rozciąga się widok na najważniejsze szczyty w Tatrach i leżące niżej Zakopane. Jest to też doskonałe miejsce, by rozpocząć dalsze wycieczki po Podhalu. Przechodzą przez jej zbocza oraz szczyt liczne szlaki, które zabiorą nas w różne części tego regionu. Warto mieć ze sobą rower, by pokonać jak najwięcej kilometrów i zobaczyć jak najwięcej atrakcji. Możemy skorzystać z pobliskich wypożyczalni, jeśli nie wzięliśmy własnego sprzętu.

Na szczycie Gubałówki znajdziemy także wiele atrakcji dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Dużą frajdę sprawia przejazd kolejką grawitacyjną, na co będą pewnie szczególnie namawiać najmłodsi. Dla tych, którym to za mało, przygotowano tu też Park Linowy, trampoliny, zjazd w kuli (zorbing), strzelnicę, pole do paintballa i wiele innych atrakcji. Zimą działa tu Snow Park, można też przejechać się skuterem śnieżnym lub zjechać torem saneczkowym. Oczywiście, znajdziemy tutaj też bazę gastronomiczną – kilka restauracji i barów, gdzie możemy odzyskać trochę sił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>