Kłodzko tkwi w szczegółach

Województwo dolnośląskie skrywa wiele perełek. Niektóre z nich są słynne w całej Polsce, inne w całym świecie, a inne dopiero wychodzą na światło dzienne. Czasem małe rzeczy, wręcz prawie niezauważalne detale decydują o ostatecznym werdykcie. Dlatego też warto wstrzymać się od przysłowiowego oceniania książki po okładce i zajrzeć do wewnątrz, dokładnie i wnikliwie niczym detektyw szukający dowodów zbrodni.

W mieście na Dolnym Śląsku (Wikipedia/informacje) ciężko mówić o nudzie i braku detali. Tu detale powstają każdego dnia. Kłodzko cały czas rośnie. Tutaj nic nie stoi w miejscu. Mieszkańcy dbają o swoje miasto, historię, zabytki. Twierdza Kłodzka jest cały czas w Renowacji, a na miejscu dawnych murów obronnych powstają parki. Twierdzę wokół porastają lasy dodając tajemniczości i niezwykłego klimatu, jakby sama twierdza nie była wystarczającym powodem do nazwania tego miejsca interesującym. Jak do tej pory w Kłodzku istnieje 6 parków, które niewątpliwie wielbiciele przyrody i spacerów powinni odwiedzić.

Niezależnie czy przyjeżdżający turyści są zamiłowanymi historykami, leniwymi spacerowiczami, zapalonymi turystami czy przejezdnymi ciekawskimi – w Kłodzku znajdą dla siebie nocleg (meteor / noclegi Kłodzko), który będzie odpowiadał im pod każdym względem. A co najważniejsze, nie uderzy po kieszeni.

Turyści mogą wybierać pomiędzy hotelem w starej kamienicy pochodzącej z czasu renesansu lub też baroku, a pensjonatem, który przypomina stary dwór, bo w rzeczywistości mieści się w starym pałacu. Lokalizacja pałacu-pensjonatu jest też idealna, bo niecałe 9 km od centrum Kłodzka. Jest to idealne rozwiązanie również dla turystów, którzy chcą poszerzyć swój obszar poza miasto. Dla mocniejszych wrażeń u podnóża Góry Fortecznej znajduje się apartament w starej kamienicy. Pierwotnie był to browar, a apartament trzyma klasę i styl – niewątpliwie da się poczuć ducha historii. Dla zainteresowanych przyrodą nieopodal Kłodzka znajduje się agroturystka. To wspaniałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi – idealna przygoda dla malucha. Jednym słowem rzec ujmując Kłodzko jako miasto jest bardzo zajmujące, niewątpliwie jest warte każdej minuty w nim spędzonej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>