Mielno – atrakcje i wydarzenia w kurorcie

Chcesz przeżyć doskonałą przygodę tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego, w towarzystwie mew i spokojnych morskich fal? A może szukasz miejsca, w którym wypoczniesz, naładujesz baterie i odreagujesz codzienne troski i stresy? Mielno to miejsce stworzone dla ciebie. Jest to spora wieś położona tuż nad Bałtykiem, w województwie zachodniopomorskim. Jak przystało na miejscowość nadmorską jest celem podróży wielu turystów, szczególnie tych z południowej części Polski. Nic dziwnego, Morze Bałtyckie przyciąga. Każdy choć raz powinien je zobaczyć na własne oczy. Mielno nam to umożliwia, będąc wspaniałym kompleksem wypoczynkowym i rekreacyjnym, a jednocześnie oferując nam liczne noclegi (Mielno – pełny wykaz). Mielno umożliwi nam spędzenie wyjątkowego czasu tuż nad Morzem Bałtyckim, a szeroko rozwinięta baza kwaterunkowa sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o zakwaterowanie na czas naszego wakacyjnego czy weekendowego pobytu.

Mielno co prawda nie jest dużym miastem, pełnym niesamowitych atrakcji, jest jednak niezwykle malowniczą wsią, z pięknymi widokami i kilkoma miejscami, które naprawdę warto odwiedzić i zobaczyć na własne oczy. Jednym z nich jest kościół parafialny Przemienia Pańskiego. Powstał on bardzo dawno, bo aż w XV wieku, jego współczesny stan jednak zawdzięcza przebudowie i odnowie, która miała miejsce w wieku XIX. Spacerując po Mielnie, warto zwrócić uwagę na piękną zabudowę, w szczególności na drewniany pensjonat i willę. Oba te budynki pochodzą z początku XX wieku i stanowią nie lada atrakcję dla każdego, kto tutaj przyjeżdża. A przybywają tu prawdziwe tłumy. Nie ma się co dziwić, Mielno ma do zaoferowania atrakcje zarówno w lecie, jak i w zimie. Latem, turystów przyciąga zwłaszcza kąpielisko, na którym można popływać, poopalać się i miło spędzić czas. Zimą natomiast, w styczniu lub lutym, organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Morsów. Nawet, jeżeli lodowate kąpiele są zdecydowanie nie dla ciebie, twoje wsparcie i doping z całą pewnością zagrzeją do walki zawodowych morsów, dla których niska temperatura wody to jedynie element wyzwania, a nie żadna przeszkoda. Mielno to nie tylko miejsce morskich kąpieli. To również idealne trasy na rodzinne spacery, na uprawianie sportu czy spotkania z przyjaciółmi. Nadmorski klimat i bryza w powietrzu sprawiają, że tutaj każdy czuje się jak u siebie, każdy ma mnóstwo energii i patrzy na świat z większym optymizmem. Warto przyjechać do Mielna i spędzić tutaj swój wakacyjny czy weekendowy urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>