Narciarstwo zjazdowe w okolicach Jeleniej Góry

Wielu amatorów narciarstwa wybiera spędzenie urlopu w Kotlinie Jeleniogórskiej, skąd mają już blisko do infrastruktury sportowej w Karkonoszach oraz Górach Kaczawskich. Z wielu względów to miasto jest idealnym miejscem dla wielbicieli dwóch desek, którzy decydują się na wakacje w kraju.

Surowy klimat, zbliżony do alpejskiego, charakteryzuje się chłodnymi temperaturami i znaczną ilością opadów. Dlatego przez całą zimę zalega tu śnieg, który przyciąga narciarzy z kraju i z zagranicy. Rozbudowana baza noclegowa w Jeleniej Górze umożliwia jednoczesne przyjęcie znacznej ilości osób zainteresowanych uprawianiem sportu w okolicy.

Niecałe 10 kilometrów od centrum miasta, na północnym stoku Łysej Góry, znajduje się kompleks narciarski, obejmujący kilka kilometrów tras narciarskich, które w razie konieczności są naśnieżane sztucznie. Starannie utrzymane szlaki o różnym stopniu trudności, wieczorem podświetlane i obsługiwane przez 6 wyciągów, w tym jeden dla dzieci i jeden orczykowy, przyciągają rzesze zjazdowców.

Oprócz tego na miejscu dostępne są trasy dla wielbicieli narciarstwa biegowego oraz wyczynów na desce. Na miejscu można skorzystać z jadłodajni, wypożyczalni sprzętu, warsztatów naprawy i konserwacji nart oraz szkółek jazdy.

Wczasowicze, którzy zdecydują się podjechać nieco dalej samochodem, mogą korzystać z licznych wyciągów, malowniczych tras, dostosowanych zarówno dla początkujących, jak i weteranów alpinistyki, które położone są na zboczach Śnieżki oraz Szrenicy. Po kilku godzinach szaleństwa na białym puchu miłośnicy aktywnego wypoczynku chętnie wpadną do knajpek i pubów, aby coś przekąsić przed dalszą jazdą.

Trzeba pamiętać, żeby na początku urlopu narciarskiego zaliczać łatwiejsze szlaki, tak aby mięśnie miały szansę zaadaptować się do ogromnego wysiłku, z jakim wiąże się ten wymagający sport. Przy pierwszym pokonywaniu danej trasy należy jechać zachowawczo, aby zapoznać się z uformowaniem terenu i zapamiętać, na jakie elementy powinno się uważać, kiedy można się rozpędzić, a kiedy wytracać szybkość.

Ponieważ okolice Sudetów cieszą się ogromną popularnością wśród narciarzy, należy z dużym wyprzedzeniem rezerwować sobie noclegi -> http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jelenia-gora,0.html. Jelenia Góra w sezonie przyjmuje wielu turystów i niekiedy w okolicy brakuje miejsc. W takiej sytuacji zwykle wczasowicz znajdzie miejscówkę w jednym z pensjonatów ulokowanych w małych, pobliskich miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>