Odkryj magię polskiego wybrzeża – Poddąbie

Zdecydowana większość Polaków na swój wakacyjny urlop wybierają wybrzeże Morza Bałtyckiego. I nic dziwnego, gdyż każdy z nas marzy o relaksie na piaszczystej plaży, zażywaniu słonecznych kąpieli oraz wodnych w chłodnych wodach Bałtyku. Ze względu na malownicze walory przyrodnicze, jakimi bez wątpienia są morze, jeziora, rzeki, lasy, ruchome wydmy, klify oraz bogata fauna i flora, północna część Polski rocznie odwiedzana jest przez miliony turystów. Połączenie przyrody z licznymi atrakcjami, będącymi działem człowieka, tworzą idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek.

Doskonałym przykładem takiej miejscowości są Poddąbie. Niewielka osada, którą na stałe zamieszkuje zaledwie dwadzieścia rodzin położona jest na malowniczym, wysokim klifie. Niezwykłą atrakcyjność tego miejsca nadaje bioklimat, przepełniony jodem i morskim powiewem świeżości. Plaża zwana przedwydmą, która z wysokiego klifu, porośniętego trawami i dębami staje się piaszczystą plażą, ciągnącą się na szerokość nawet sześćdziesięciu metrów. Na plaży nie spotkamy już bujnej roślinności, ale możemy znaleźć skarby wyrzucone przez morze. Są nimi przede wszystkim urocze muszelki, a czasem nawet magiczne bursztyny. Nieodłącznym elementem plaży w Poddąbiu są ptasi przyjaciele. Najbardziej popularne są mewy, których występuje tu kilka gatunków. Wraz z nadchodzącą jesienią, już nawet w sierpni można zaobserwować ptaki wędrowne, takie jak perkozy oraz coraz więcej barwnych kaczek. Z pewnością każdy miłośnik ornitologii, będzie zachwycony możliwością bliskiego kontaktu z ptakami.

Poddąbie to nie tylko oaza spokoju dla plażowiczów, czy obserwatorom ptactwa wodnego, ale także raj dla miłośników wszelakich sportów. Dzięki licznym małym i dużym rzekom, dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe. Ze względu na malownicze lasy najbliższa okolica przepełniona jest dobrze przygotowanymi ścieżkami rowerowymi. Nad morzem warto spróbować swoich sił w sportach wodnych. Oprócz kajakarstwa, dużą popularnością kitesurfing, skimboarding oraz wędkarstwo wodne lub rzeczne. Oczywiście na miejscu można wypożyczyć odpowiedni sprzęt taki jaki rowerki wodne, kajaki, łódki wiosłowe i inne. Ze względu na niepowtarzalne walory przyrodnicze, które tworzą idealne warunki do aktywnego spędzania czasu, Poddąbie cieszy się coraz większą popularnością. Baza noclegowa wygląda naprawdę imponująco. Jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni nocleg do swojego budżetu. W wiosce znajdują się także ośrodki rehabilitacyjne – lecznice, takie jak „Słowiniec”. Największą popularnością cieszą się jedne z najpiękniejszych domków letniskowych na całym wybrzeżu, a także komfortowe pensjonaty, w których nie wydamy za dużo, a poczujemy się jak w luksusowym hotelu, które także znajduje się w ofercie noclegowej Poddąbia. Trudno zaprzeczać pięknu polskiego wybrzeża. Jeśli tylko pogoda dopisze, wakacje będą jak z bajki. A nawet jeśli nie, to czekają inne atrakcje, jak chociażby parki wodne. Poddąbie tworzy idealną harmonię między przyrodą a człowiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>