Poznaj ciekawe miejsca Bydgoszczy

Bydgoszcz to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim. Obejmuje powierzchnię 175,98 km², na której zamieszkuje ponad 300 tysięcy osób. Pierwsze wzmianki o osadnictwie na tym terenie pochodzą z VIII wieku, natomiast prawa miejskie miasto otrzymało w roku 1346.

W Bydgoszczy jest wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Należą do nich między innymi zabytki takie jak: katedra św. Marcina i Mikołaja, spichrze nad Brdą, śluza miejska, budynek poczty, wieża ciśnień, kościół pw. Najświętszej Marii Panny, ratusz, bazylika mniejsza św. Wincentego a Paulo, kościół garnizonowy pw. NMP Królowej Pokoju, hala targowa, czerwony i biały spichrz oraz liczne kamienice – zwłaszcza te usytuowane przy ulicy Długiej.

Zabytki to jednak nie wszystko, co może zainteresować odwiedzających. Bydgoszcz posiada kilka naprawdę ciekawych atrakcji turystycznych, a pierwszą z nich niech będzie Kanał Bydgoski powstały w XVIII wieku, by scalić dorzecza Wisły i Odry. Wybudowany został w zaledwie osiemnaście miesięcy, pracą około 10 tysięcy robotników, z których wielu straciło życie. Drugą atrakcją są wspomniane już wcześniej spichrze, stanowiące wizytówkę miasta. Powstały w mieście ze względu na jego położenie, a mianowicie skrzyżowanie szlaków z Wielkopolski na Pomorze oraz Krajny na Mazowsze. Handel był od początku domeną tego miasta, a zbywano tu głównie zboże. Do tego dochodziły między innymi garnki, piwo, wino, spławiane drewno, miód, sól czy cukier.

Kolejną atrakcją miasta jest Wyspa Młyńska, będąca miejscem spotkań, pikników oraz wydarzeń kulturalnych. Można na niej spotkać następną atrakcję jaką jest tramwaj wodny, dostępny od kwietnia do września. Będąc w tym mieście warto zajrzeć do Exploseum, czyli dawnej tajnej pohitlerowskiej fabryki zbrojeniowej. Obiekt jest w bardzo dobrym stanie zważywszy na fakt, iż został rozmontowany przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Muzeum można zwiedzać indywidualnie lub w zorganizowanej grupie z przewodnikiem.

Odwiedzając Bydgoszcz nie można zapomnieć o Myślęcinku, który jest największym w mieście obszarem przyrodniczym. Chętnie odwiedzają go całe rodziny, by wypocząć, a także sportowcy, by pojeździć rowerem, na rolkach lub pobiegać. Wszystkich atrakcji nie sposób zobaczyć jednego dnia, dlatego bardzo ważne jest zapewnienie sobie miejsca noclegowego. Baza noclegowa obejmuje: hotele, hostele, zajazdy, karczmy i wiele obiektów prywatnych o niewątpliwie wysokim standardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>