Pozostałości historii w Okunince

Historia dla każdego z nas ma ogromne znaczenie. Wpływ na to ma burzliwa przeszłość naszego kraju i wysiłki włożone w jego obecny wizerunek, którymi obarczeni byli nasi przodkowie. Dlatego tak istotna duma narodowa przechodzi swój renesans, a znajdujące się na terenie kraju zabytki niosą ze sobą tak ogromne wartości. Wybierając się zatem na wakacje, nie zapominajmy o tym aspekcie, gdyż może on dodatkowo wzbogacić nasz wyjazd, a co za tym idzie na dłużej zapisać się w naszej pamięci. Poczynając przygotowania do podróży oprócz podstawowych elementów warto tez zabrać ze sobą przewodnik, bez którego trudno będzie nam przeżyć pobyt bez zbędnego zamieszania. Takie działania powodują, że ograniczamy sobie stres i oszczędzamy tak cenny czas.

Okuninka to niewielka wieś w województwie lubelskim, w powiecie włodawskim, której największym atutem jest właśnie położenie. Znajduje się ona bowiem w miejscu, gdzie występuje kilka akwenów wodnych. Jeziora Białe [➛wikipedia.org/wiki/Jezioro_Bia%C5%82e_(wojew%C3%B3dztwo_lubelskie)] i Czarne są w centrum zainteresowań turystów, a wynika to z rozmieszczenia tutejszych pensjonatów. Wieś sprzyja spokojnemu wypoczynkowi, co nie oznacza, że jest nudna. Aktywność fizyczna, związana z wodą, jest tu szalenie popularna i różnorodna, w związku z czym możemy się cieszyć ciekawym urlopem. To jednak nie wszystko, gdyż baza noclegowa w Okunince, zapewnia miejsca dla kilkuset osób, z czego wielu turystów korzysta każdego roku. Sam nocleg jest stosunkowo tani i oscyluje w okolicach 50 złotych za dobę [➛meteor-turystyka.pl/noclegi,okuninka,0.html].

Dodatkowo znajduje się tu kilka zabytków, którym warto poświęcić trochę czasu. Wymienić należy przede wszystkim cerkwie, które mogą zaskoczyć nas swoją architekturą, a ich losy są niezwykle istotne dla całej okolicy. Znajduje się tu również Muzeum Pojezierza, skupiające swoją działalność na przedstawieniu tradycji regionu, a więc eksponaty to głównie narzędzia stosowane w gospodarstwach domowych przed laty. Jest tu również skansen i ciekawy kościół oraz ołtarz główny, które dodatkowo mogą nas zainteresować nie tylko wyglądem, ale też historiami opowiadanymi przez mieszkających tu staruszków. Nie zapominajmy, że zapoznanie się z historią miejsca powoduje, że przestaje być ono dla nas anonimowe, dzięki czemu bardziej się do niego przywiązujemy i mamy lepsze z nim skojarzenia, co czasem wpływa na późniejsze decyzje o kierunku podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>