Słupsk i okolice – ciekawe muzea

Chyba każdy zgodzi się z tym, że podczas pobytu w nadmorskich rejonach dobra pogoda jest kluczowa. Jeśli zacznie padać lub bardzo się ochłodzi, wiele osób narzeka po prostu na nudę. Dobrym rozwiązaniem jest odpoczywanie w pobliżu miejscowości, które oferują ciekawe zabytki. Podczas pobytu nad Bałtykiem warto zagospodarować kilka dni na zwiedzenie Słupska, perełki turystycznej Pomorza Środkowego. W tym miejscu warto podkreślić, że baza noclegowa w Słupsku to gwarancja dobrego wypoczynku [sprawdź na: meteor-turystyka.pl]. Jeśli chodzi o noclegi w Słupsku, można łatwo znaleźć obiekty naprawdę różnego rodzaju.

W Słupsku możemy odwiedzić kilka ciekawych muzeów. Najbardziej godne polecenia jest chyba Muzeum Pomorza Środkowego, które obejmuje w chwili obecnej kilka zabytkowych obiektów. Chodzi o: renesansowy Zamek Książąt Pomorskich, Młyn Zamkowy, Spichlerz Richtera oraz gotycką Bramę Młyńską. Jeśli chodzi o wymieniony na początku zamek, to można tutaj zawsze obejrzeć stałą ekspozycję, tzn. zabytki sakralne z całego Pomorza, krypty książąt pomorskich itd. Oprócz tego w zamku można obejrzeć jedną z największych kolekcji obrazów Stanisława Ignacego Witkiewicza, słynnego malarza i pisarza.

Ciekawym miejscem jest z pewnością Muzeum Wsi Słowińskiej, które znajduje się dokładnie w miejscowości Kluki, w obrębie malowniczego Słowińskiego Parku Narodowego. Godna uwagi dla wszystkich, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z tradycyjną kultury regionu, jest zabytkowa zagroda w Swołowie. Tego typu atrakcje powinny zainteresować turystów w każdym wieku. Skansen w Klukach z pewnością przypadnie do gustu także i najmłodszym odwiedzającym.

Interesującym miejscem jest również Muzeum Miasta Słupska „Leśny Kot”. Jest to muzeum prowadzone prywatnie, które działa w obrębie Centrum Edukacji, Rekreacji i Promocji Miasta Słupska „Leśny Kot”. Muzeum to zlokalizowane jest w Lasku Północnym. Także i tutaj można zawsze liczyć na ciekawe ekspozycje, które przybliżą nam m.in. historię miasta. Samo muzeum mieści się w zabytkowym budynku, który został zbudowany na początku XX wieku. W czasach przed II wojną światową działa tutaj restauracja „Waldkater” („Leśny Kot”), sąd też pochodzi nazwa współczesnego muzeum. Warto dodać jeszcze, że prywatne muzeum jest stosunkowo nowym obiektem. Zostało ono otwarte dla zwiedzających dopiero w roku 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>