Wysowa-Zdrój i jej ciekawe miejsca

Kto jeszcze nie był w tej miejscowości, niech się nawet nie przyznaje. To prawdziwa perełka i gratka dla tych, którzy uwielbiają piękno polskich krajobrazów, a zwłaszcza dla tych, którzy lubią spędzać czas w górach. Wysowa-Zdrój to miejscowość z charakterem, historią, która zadowoli nawet najbardziej marudnego urlopowicza. Znajduje się na południu Polski, w województwie małopolskim, powiecie gorlickim [widoczny tu: powiatgorlicki.pl/] i otoczona jest górami Beskidu Niskiego.
Przy okazji, przypominamy Wam nasz tekst dotyczący Lądka-Zdroju [widoczny tu: plusslask.pl/dzieje-i-zabytki-ladka-zdroju-973], miejscowości równie pięknej i wyjątkowej.

Wysowa-Zdrój pełni dwie różne funkcje, bardzo ze sobą związane, jest miejscowością turystyczną i jednocześnie uzdrowiskową, każdego roku więc, a nawet niezależnie od pory roku, możemy spotkać się z dużą ilością turystów przebywających w tej okolicy, zimą w najbliższym rejonie oczywiście królują sporty zimowe, a latem piesze lub rowerowe wędrówki po Beskidzie. Obie te funkcje sprawiają, że rozwinięta jest tutaj baza noclegowa [widoczna tu: ] dostosowana do kieszeni i wymagań urlopowiczów czy kuracjuszy. Wysowa-Zdrój to często wybierana opcja ze względu na duże zróżnicowanie: każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a noclegi tutaj cieszą się popularnością przede wszystkim ze względu na atrakcyjność okolicy.

Jakie miejsca koniecznie musimy zobaczyć w Wysowej-Zdroju? Jest ich naprawdę dość dużo. Można podzielić je na te utworzone przez siły natury, jak i te stworzone rękami człowieka. Do miejsc pierwszej kategorii zaliczyć możemy ponad 400-letnie drzewo, lipę, znajdującą się w centrum tej miejscowości. Na skraju parku zdrojowego przy źródle „Aleksandra” podziwiać możemy przepiękną przyrodę i rzadkie gatunki roślin. Oczywiście koniecznie wybrać się trzeba na szlak prowadzący przez góry Beskidu Niskiego, najpopularniejsze możemy zarówno przejść piechotą, jak i przejechać rowerami.

Wśród miejsc, do których atrakcyjności przyczyniła się ręka człowieka wymienić możemy wybudowaną w 1779 roku cerkiew, która funkcjonuje do dzisiaj. Oprócz tego znajduje się tu także kościołek wniesiony przed drugą wojną światową w typowym stylu sakralnym Beskidu Niskiego. Również istniejące tutaj karczmy posiadają ciekawą architekturę. Nie wolno jednak zapominać o tym, by koniecznie wybrać się do parku zdrojowego oraz co najważniejsze do Pijalni Wód Mineralnych! Wysowa-Zdrój, choć nie jest dużą miejscowością, ma zdecydowanie wiele do zaoferowania. Koniecznie trzeba wybrać się w jej progi.

3 przemyślenia nt. „Wysowa-Zdrój i jej ciekawe miejsca

  1. Bardzo lubię chodzić w góry i nocleg w Wysowej to jedno z moich stałych miejsc, do których regularnie co jakiś czas wracam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>